(586) 243-2675

Taste. Smile. Repeat.

Taste. Smile. Repeat.Taste. Smile. Repeat.Taste. Smile. Repeat.

Taste. Smile. Repeat.

Taste. Smile. Repeat.Taste. Smile. Repeat.Taste. Smile. Repeat.
  • Home
  • About Us
  • How it Works
  • Investment
  • More
    • Home
    • About Us
    • How it Works
    • Investment

(586) 243-2675


  • Home
  • About Us
  • How it Works
  • Investment

Investment

The Breakdown

Although our services are customized to each client's own needs here is a general idea of what the services cost.  The price is based on how many meals you get each week and for how many people.  Typically the meals are dinners and have 4-6 servings.  Depending on the size of your family this allows for leftovers for lunches later in the week. Along with this we offer a breakfast and dessert option each week if you choose.

For Example

  • 3 meals of 4-6 servings is $250 plus the cost of groceries.
  • 4 meals of 4-6 servings is $275 plus the cost of groceries.
  • 5 meals of 4-6 servings is $300 plus the cost of groceries.

As you can see, each added meal up or down is a $25 difference.  

The Groceries

We charge the way we do because each client has their own preferences when it comes to the groceries that we purchase.  Whether you prefer organic products, locally sourced ingredients, or simply weekly sale items, we are happy to shop however you wish!

Copyright © 2018 Taste. Smile. Repeat. - All Rights Reserved.

Powered by GoDaddy